pondělí 18. května 2015

Jak vybrat nové interiérové dveře?

Dveře představují jeden z nejzákladnějších doplňků každého interiéru. Ačkoli se to nezdá, volba interiérových dveří je zásadním aspektem pro celkové vyznění a styl vaší místnosti.


Lze interiérové dveře vyrobit na zakázku?

Díky tomu, že interiérové dveře představují jeden z nejprogresivnějších trendů současnosti, můžete si vytvořit model přímo na míru a přesně podle vašich představ. Dveře budou nejen funkční, ale také zcela unikátní. Díky možnostem a variabilitě můžete dveře vybrat až úplně nakonec a udělat z nich ten poslední dílek skládačky, který dokonale zapadne do vašich místností a stylu.

Volba výplně

Nezáleží na tom, jaké dvě místnosti dveře spojují. Povrch výplně lze z každé strany pokrýt fólií dle vašeho výběru, a tak lze interiérové dveře použít i mezi dvě vzhledově odlišné místnosti.
Z hlediska samotné výplně je nejlepší vybrat buď děrovanou dřevotřískovou výplň, nebo plnou dřevotřískovou desku. Obě dřevotřískové výplně poskytnou dveřím odolnost a pevnost. Mezi levnější varianty patří tak zvaná voština – papírová výplň, která je zformována do tvaru velmi podobného včelí plástvi.

Laminát nebo dřevěný masiv? Co si mám zvolit?

Při volbě interiérových dveří a jeho povrchu se nemusíte omezovat pouze na již zmiňované fólie. Velmi oblíbený laminát představuje praktickou a také tradiční variantu. K dispozici jsou ale také kvalitnější povrchy, které reprezentují dřevěná dýha a především dřevěný masiv. Čím kvalitnější materiál, tím samozřejmě vyšší cena. Investice do interiéru, který má ovšem něco vydržet a být funkční, se do budoucna rozhodně vyplatí. Celodřevěným dveřím však oproti laminátové variantě příliš nesvědčí domácí mazlíčci a děti se svými hračkami, neboť jsou mnohem náchylnější na poškození.

Žádné komentáře:

Okomentovat